12 Warsztaty

12.1 Design Thinking

Fabryka Młodych Profesjonalistów1

1Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Abstrakt

Design Thinking to metoda projektowania rozwiązań problemów. Proces ten pomaga zrozumieć potrzeby odbiorców projektu, redefiniować problemy i w końcu stworzyć kreatywne rozwiązanie. Na warsztacie będą mieli Państwo pochylić się nad problemem Simone, Marty lub Karola i używając Design Thinking pomogą im w ulepszeniu działania stołówki, biura karier czy dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością. Będziemy pracować w grupach przechodząc przez wszystkie etapy Design Thinking (empatyzację, definiowanie problemu, generowanie pomysłu, prototypowanie i testowanie). Ze względu na charakter warsztatu nie będziemy testować samego rozwiązania. Przetestujemy natomiast reakcję społeczną na nie i możliwość jego aplikacji. Warsztat jest intensywnym zanurzeniem w metodę Design Thinking i ciekawą przygodą. Serdecznie zapraszamy.


12.2 Wstęp do wstępu do modelowania równań strukturalnych

mgr Radosław Trepanowski1

1Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Abstrakt

W trakcie warsztatu zaprezentowane zostaną zasady opracowywania modeli równań strukturalnych (SEM) ze szczególnym uwzględnieniem zasad włączania zmiennych do modelu oraz testowania dopasowania modelu. Zaprezentowane uczestnikom zostanie również tworzenie prostego modelu SEM. Warsztat w zależności od wcześniej zgłoszonych umiejętności uczestników przeprowadzony w całości w oparciu o oprogramowanie do analizy danych JAMOVI lub język R. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych laptopów.


12.3 Pomoc psychologiczna w leczeniu niepłodności – jak z niepłodnych zrobić płodnych?

dr Marta Czarnecka-Iwańczuk1

1Uniwersytet Medyczny Poznań

Abstrakt

Warsztat ma na celu przybliżenie psychologicznych problemów u osób niepłodnych. Podczas niego uczestnicy dowiedzą się o tym, jak niepłodność wpływa na osobę, parę, jej zasoby, zdrowie psychiczne. Ponadto, zaprezentowane będą kluczowe problemy oraz interwencje i techniki w pracy terapeutycznej z takimi osobami.


12.4 Stres na rozmowie rekrutacyjnej – jak sobie z nim radzić?

mgr Patrycja Chwiłkowska1, Kinga Wasiakowska1

1Uniwersytet im. Adama Mickiewicza

Abstrakt

Stres pojawia się w wielu momentach naszego życia i rozmowy kwalifikacyjne (szczególnie te pierwsze!) nie są tu wyjątkiem. Podczas warsztatu porozmawiamy o tym skąd się bierze stres, przyjrzymy się reakcjom stresowym, zaproponujemy kilka sposobów na to jak nim zarządzać oraz zastanowimy się jak podnieść pewność siebie przed rozmową kwalifikacyjną. Dodatkowo, podzielimy się kilkoma rekrutacyjnymi wskazówkami. Uczestnicy będą mieli okazję do refleksji nad własnym spostrzeganiem stresu. Przyjrzą się także reakcjom fizjologicznym związanym z sytuacjami stresowymi. Podczas szkolenia stworzymy również przestrzeń do wspólnej dyskusji i wymiany doświadczeń. Prowadzące mają nadzieję, że szkolenie będzie okazją do „obejrzenia” stresu i reakcji stresowych z różnych perspektyw, oswojenia tego tematu i poznania kilku technik, które mogą wspierać w sytuacjach stresowych. Do zobaczenia! Szkolenie prowadzone przez Sekcję Trenerską organizacji studenckiej AEGEE-Poznań.